ی٫ خرداد ۲۷ام, ۱۴۰۳

مرمت ۱۵ اثر تاریخی در استان زنجان

۱۵ اثر تاریخی استان زنجان در سال گذشته مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته شد.

به گزارش توریسم اینترنشنال، دبیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: ۱۵ اثر تاریخی استان در سال ۱۴۰۰ مرمت شد.

 امیر ارجمند گفت: در سال گذشته ۱۵ مورد عملیات مرمت بناهای تاریخی در استان توسط کارشناسان معاونت میراث‌فرهنگی استان انجام شد و توجه مطلوبی به مرمت و احیای آثار تاریخی صورت گرفت و فعالیت‌های انجام‌شده در سطح استان در این حوزه بسیار مطلوب بوده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان افزود: در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۰، بخشی از عمارت تاریخی ذوالفقاری، کف سازی معبد داش کسن، کاروانسرای نیک‌پی، ساماندهی معابر روستای گردشگری گلابر، ساماندهی بافت روستای قوزلو، مرمت بخشی از آرامگاه چلبی اوغلو، ساماندهی و مرمت بخشی از قلعه سانسیز، مرمت گنبد و دیوارهای موزه باستان‌شناسی ابهر، تجهیز موزه چهرآباد و … مرمت شد.

ارجمند بیان کرد: در ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰، بخشی از راسته اصلی بازار، مسجد چهل‌ستون، بافت تاریخی و غیره مرمت شد و در سال ۱۴۰۱ نیز ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: هر یک از آثار تاریخی، بخشی از فرهنگ و تمدن کهن زنجان است، فعالیت‌‏های مهمی در بخش‏‌های مختلف به‌ویژه در مرمت و حفظ آثار انجام‌شده است که معرفی به همگان هدف اصلی بعد از مرمت بناهای تاریخی استان توسط کارشناسان زبده است.

بیشتر بخوانید:

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان در گفتگو با توریسم اینترنشنال: اولین پروانه گردشگری معدنی در کشور را صادر کرده‌ایم

کشف جام سنگی ۵ هزار ساله در زنجان

ثبت ملی ۴ خوراک محلی استان زنجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *