پ٫ خرداد ۱۰ام, ۱۴۰۳

۵۳ واحد اقامتی در استان قزوین آماده میزبانی از گردشگران نوروزی شدند

همزمان با فرا رسیدن سال جدید، بیش از ۵۰ واحد اقامتی واقع در استان قزوین به منظور میزبانی از مسافران نوروزی آغاز به کار می کنند.

به گزارش توریسم اینترنشنال، معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین گفت: ۵۳ واحد اقامتی با دو هزار و ۱۰۰ تخت پذیرای گردشگران در نوروز هستند.

نادر محمدی، معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین با بیان اینکه استان قزوین دارای ۱۵ هتل، سه هتل آپارتمان، ۱۵ میهمان پذیر، ۱۱ اقامتگاه بوم گردی و ۹ خانه مسافر است، گفت: ۲ هزار و ۱۰۰ تخت در واحد‌های اقامتی استان برای اقامت گردشگران نوروزی فراهم شده است.

محمدی تصریح کرد: در صورت پر شدن ظرفیت این تخت‌ها با آموزش و پرورش برای اختصاص مدارس دارای امکانات رفاهی به عنوان واحد‌های اقامتی در ایام نوروز ۱۴۰۱ رایزنی شده و در این خصوص اقدام می‌شود، اما اولویت اسکان و پذیرش مسافران با واحد‌های اقامتی رسمی مانند هتل ها، میهمان پذیر‌ها و اقامتگاه‌های بوم گردی است.

معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین خاطرنشان کرد: در ایام نوروز واحد‌های اقامتی براساس بخشنامه‌های ابلاغی حق هیچ گونه افزایش نرخ خدمات خود را ندارند و گردشگران در صورت مشاهده تخطی از این موضوع، مراتب را باید به واحد بازرسی و نظارت میراث فرهنگی یا مراجع ذیصلاح نظارتی تعیین شده اطلاع دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *