ش٫ اردیبهشت ۱ام, ۱۴۰۳
توریسم اینترنشنال جشنواره تابستانی یزد

املاک وقفی در بافت تاریخی یزد تعیین تکلیف می شوند

اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی یزد تعامل و همکاری خود را با اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان آغاز کرده است.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ احمد آخوندی با بیان اینکه همگرایی و تعامل بین دستگاهی را در راستای حفاظت از میراث‌فرهنگی دنبال می‌کنیم، گفت: املاک موقوفه یکی از دغدغه‌های ما در حوزه میراث‌فرهنگی است، به طوری‌که امروز حدود ۱۰۰ هکتار از بافت‌های تاریخی ما وقفی هستند.

وی از انعقاد تفاهم‌نامه با اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان یزد در راستای رفع مسائل مربوط به املاک وقفی این بافت‌های تاریخی خبر داد و افزود: مقرر شده تا اداره‌کل اوقاف استان پلاک‌های قابل واگذاری در حوزه گردشگری و میراث‌فرهنگی را به ما معرفی کند تا در خصوص جذب سرمایه‌گذار اقدام کنیم.

آخوندی با بیان این که تمام آب‌ انبار‌هایی که متقاضی دارند نیز در زمره اولویت‌های ما برای واگذاری هستند، گفت: یکی از اهداف ما ایجاد کاربری جدید برای املاکی است که نیازمند مرمت و حفاظت نیز هستند و در این راستا نیز اقدام کردیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی یزد به موضوع تبدیل به احسنت وقفیات نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در این خصوص نیز اقدام کرده و امیدواریم بسیاری از مشکلات ما در حوزه املاک وقفی برطرف شود.

بیشتر بخوایند:

ممنوعیت صدور مجوز راه اندازی سفره خانه در بافت تاریخی یزد

سرو ابرکوه یزد ثبت جهانی می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *