پ٫ فروردین ۳۰ام, ۱۴۰۳
روستاهای خراسان شمالی

روستای دویدوخ شهرستان راز و جرگلان به سازمان توسعه صنعتی ملل متحد معرفی شد

روستای دویدوخ شهرستان راز و جرگلان خراسان شمالی جهت توسعه اقتصادی این جوامع به سازمان توسعه صنعتی ملل متحد معرفی شد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ علی مستوفیان، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان‌شمالی در گفت‌وگو با رسانه‌ها اظهار کرد: روستای دویدوخ شهرستان راز و جرگلان به سازمان توسعه صنعتی ملل متحد در راستای ارتقای معیشت و توانمندسازی اقتصادی جوامع آسیب‌پذیر پیشنهاد داده شد.

وی گفت: در دیدار با مدیرکل دفتر حمایت از تولید صنایع‌دستی وزارت که در روزهای گذشته صورت گرفت، مقرر شد برنامه‌ریزی لازم برای ارتقای معیشت و توانمندسازی اقتصادی جوامع محلی روستای دویدوخ شهرستان راز و جرگلان از طریق توسعه فراگیر و پایدار زنجیره ارزش صنایع‌دستی با همکاری سازمان یونیدو انجام گیرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان‌شمالی افزود: روستای دویدوخ راز و جرگلان خراسان‌شمالی با وجود سابقه طولانی در تولید صنایع‌دستی از جمله فرش دوروی ابریشم که در این زمینه شهره جهانی شده به یکی از جذابیت‌های گردشگری این منطقه تبدیل شده است.

مستوفیان ادامه داد: یونیدو یا سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (UNIDO) یک سازمان تخصصی سازمان ملل متحد است که مقر آن در وین است و هدف اصلی این سازمان ارتقا و تسریع توسعه صنعتی در کشورهای درحال‌توسعه یا اقتصادهای در حال گذار و توسعه روابط صنعتی بین‌المللی است.

وی تأکید کرد: از اهداف این سازمان می‌توان به ازبین‌بردن فقر از طریق فعالیت‌های مولد با ایجاد اشتغال در بخش خصوصی، تولید محصولات رقابتی با ظرفیت تجاری‌سازی اشاره کرد.

بیشتر بخوانید:

برگزاری مراسم یازدهم ماه محرم در امامزاده کوران اسفراین

افتتاح آموزشگاه فنی‌ و حرفه‌ای نساجی‌ سنتی در رویین اسفراین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *