ش٫ تیر ۲ام, ۱۴۰۳

مرگ ده ها جانور وحشی در خشکسالی کنیا

وزیر گردشگری کنیا اعلام کرد: هم زمان با ادامه شدیدترین خشکسالی ها در شرق آفریقا طی ۴۰ سال گذشته، ۲۰۵ فیل و ده ها جانور وحشی دیگر از بین رفته اند.

به گزارش توریسم اینترنشنال،  با وجود آغاز بارندگی های پراکنده در این منطقه، پیش بینی سازمان هواشناسی کنیا در باره بارش کمتر از میانگین برای بیشتر مناطق این کشور در ماه های اینده، نگرانی هایی در باره ادامه تهدید نسبت به حیات وحش این کشور ایجاد کرده است.

پنینا مالونزا وزیر گردشگری، حیات وحش و میراث فرهنگی کنیا افزوده است که خشکسالی با پایان دادن به منابع غذایی و کمبود آب، موجب مرگ ومیر حیات وحش و آسیب رسیدن به ۱۴ گونه جانوری شده است.

وی افزود: خشکسالی، ۵۱۲ جانور چارپای وحشی، ۳۸۱ گورخر، ۱۲ زرافه و ۵۱ بوفالو را نیز در همین دوره از بین برده که برخی از آنها در پارک های ملی زندگی می کرده اند که جاذبه گردشگری مهمی برای این کشور به شمار می رود. همچنین ۴۹ گورخر از یک گونه نادر و در خطر انقراض، از بین رفته است.
این گزارش در باره خسارت های وارد شده به حیات وحش کنیا که گردشگری نزدیک به ۱۰ درصد از تولید اقتصادی آن و اشتغال برای بیش از ۲ میلیون شهروند را فراهم می کند تنها چند روز پیش از برگزاری نشست آب و هوایی سازمان ملل متحد در مصر انتشار یافته است.

بیشتر بخوانید:

سیل مرگبار سودان ۱۰۰ کشته بر جای گذاشت

چالش دریافت ویزای آمریکایی برای ورزشکاران آفریقایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *