پ٫ خرداد ۳۱ام, ۱۴۰۳
توریسم اینترنشنال گردشگری یزد

حمل و نقل هوایی از چالش های گردشگری استان یزد

حمل و نقل از پایه های اساسی در گردشگری یک منطقه به حساب می آید توسعه و توجه به این اصل در استان یزد به خصوص در حوزه حمل و نقل هوایی و ریلی بسیار کاهش پیدا کرده و تبدیل به چالش گردشگری در این استان شده است.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ مهران فاطمی در نشست شورای توسعه گردشگری استان یزد با بیان اینکه تلاش داریم تا هرچه سریعتر چالش های حوزه گردشگری به وییژه در حمل و نقل رفع شود اظهار داشت: انتظار داریم سرمایه گذاران برای ایجاد شرکت‌های پروازی در استان اقدام کنند و اگر مشکلی در مسیر راه باشد قطعا پیکیری و حمایت می کنیم.

استاندار یزد  با گلایه از مدیرکل فرودگاه‌های استان نیز به دلیل تاخیر در پیگیری موضوع ایجاد باند دوم و مسئله فرود هواپیماها در فرودگاه یزد عنوان کرد: پروازها برای فرود پس از یک دور چرخش روی آسمان شهر اقدام می کنند که این موضوع نیاز به توجه و اهتمام جدی دارد.

وی در مورد تاخیر و مشکلات ایجاد شده در پرورازهای شرکت آسمان نیز گفت: با توجه به این که آسمان سهم ۵۲ درصدی مسافرتهای هوایی استان یزد را انجا می‌دهد، موضوع  در نشست مسئولان این شرکت بررسی شد و علت تاخیرهای متعدد و مکرر و آزاردهنده را فرسودگی هواپیماها ذکر و قول پیگیری جهت شرایط بهتر داده شد.

فاطمی در رابطه با مشکل کاهش قطارهای مسافربری یزد با بیان اینکه نیاز یزد وجود شرکت های حمل و نقل ریلی است تاکید کرد: مسئولان راه آهن در استان حتماً برای رفع مشکلات مطرح شده در این نشست برنامه‌ریزی زمان بندی شده ارائه دهند تا جلسات شورای توسعه گردشگری دنبال شود.

استاندار با بیان اینکه امروز باید از هر ظرفیت قانونی برای توسعه گردشگری استان استفاده شود، برگزاری جلسه مشترک ستاد تسهیل و شورای توسعه گردشگری برای بررسی و رفع مشکلات فعالان گردشگری را مطرح کرد.

بیشتر بخوانید:

مرمت بیش از ۵۰۰ اثر تاریخی یزد در سال گذشته

رونمایی از مسیر گردشگری فرهنگ و هنر شهر میراث جهانی یزد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *